PİLATES

Pilates - Fitness CityAkıcı hareketler ve nefesin, kontrol ve konsantrasyonla birleştirilmesi sonucu Pilates ile esneklik artışı, vücut farkındalığı, enerji artışı ve zihinsel konsantrasyonun geliştiğini fark edebilirsiniz. Pilates özel ve grup dersleri ile ayağınıza geliyor…

​Üye olmadan da Fitness City’de Personal Training hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Pilates günümüzün en güvenli ve en etkili egzersiz sistemidir. Joseph Pilates tarafından "kontroloji" adıyla zihni ve vücudu ilişkilendirmek, kasları güçlendirmek, esnekliği artırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiştir.

Özel Dersler
Bir, iki, üç kişilik aletli özel dersler sizin isteğiniz ve bedeninizin ihtiyacı doğrultusunda hazırlanmış program üzerinden, size özel eğitmen ile Pilates Allegro Reformer, Tower of Power, Chair, Cadillac ve Ladder Barrel gibi dirençli ekipmanları da kullanarak çalıştığınız derslerdir. Aletli yapılan hareketler vücudun çok daha hızlı bir şekilde en ideal şeklini almasını sağlar. Fizik tedavi sonrası kasları güçlendirmek için pilatese başlayanlar, aletlerin hareketleri desteklemesinden dolayı ve hazırlanan özel programla devam etmek için özel dersi tercih ediyorlar. Üzerinde yapılabilen bazı kardiyovasküler hareketler kalori kaybını da hızlandırır. Özel derslerin gün ve saatlerini isteğiniz doğrultusunda eğitmeninizle ayarlayabilirsiniz.

Grup Dersleri
Yapılan postur analizinden sonra önerilen sınıfta, minder üzerinde top, çember, foam roller, ağırlık ve lastik gibi ekipmanlarla yapılan, gündüz ve akşam farklı saatlerde ve farklı seviyelere hizmet veren, 8-10 kişilik sınıflardır. Öğrencilerin talebi üzerine sınıflarda barre a terre (bale barı egzersizleri) ve aerial silk uygulamaları da programa dahil edilir. Ayrıca isterseniz minder derslerinden birebir ya da bir yakınınızla beraber özel olarak da faydalanabilirsiniz.

  • PAYLAŞ